Ceny cestovního ruchu v Olomouckém kraji se předávaly ve čtvrtek 10. října v olomouckém Arcibiskupském paláci. Lidé o vítězích rozhodovali prostřednictvím hlasování na internetu.

Například v kategorii Novinka v cestovním ruchu zvítězil projekt Jesenické návraty, který prostřednictvím komentovaných video reportáží přibližuje zajímavá místa v Jeseníkách a okolí.

„Za posledních několik let narostl počet turistů v kraji téměř o polovinu. Lidé, kteří krajské ceny získali, na tom mají velký podíl,“ řekl Vladimír Lichnovský, uvolněný člen Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Cenu hejtmana si odnesl šéf odboru Klubu českých turistů Značkaři Šumperk-Jeseníky David Mičunek. Turistické značky maluje už čtvrt století. Odbor s šedesátkou členů, kam patří studenti i důchodci, vede od roku 1996.

„Beru to jako ocenění práce všech značkařů, kteří v Jeseníkách pracují. Je to moje první ocenění od Olomouckého kraje,“ radoval se David Mičunek, který má ze všech značkařských sekcí v republice na starost největší území a v něm také nejvíc kilometrů.

Kromě novinky v cestovním ruchu letos lidé mohli vybírat nejlepší wellness zařízení. Volil se také nejoblíbenější regionální produkt, hoteliér nebo místo pro letní dovolenou u vody. 

Výsledky v jednotlivých kategoriích

Novinka v cestovním ruchu

1. místo Projekt Jesenické návraty

2. místo Cyklotratě Tulinka Šumperk

3. místo TŌSH Distillery

Wellness zařízení

1. místo Studniční vrch - Priessnitzovy léčebné lázně

2. místo Wellness & Spa Sidonie v Zámeckém resortu Sobotín

3. místo Relax centrum Kolštejn Branná

Hoteliér

1. místo Tomáš Rousek

2. místo Michaela Juchelková

3. místo Eva Dlabalová

Regionální produkt

1. místo Rodinná konzervárna Via Delicia - Zábřeh

2. místo Pivo Jadrníček - Náměšť na Hané

3. místo Šípkové víno Jeseník

Místo pro letní dovolenou u vody

1. místo Termály Losiny

2. místo Rezidence u jezera Písečná

3. místo Kempink Žralok Plumlov