Lázně již zahájily výstavbu spojovacího krčku mezi hotelem Eliška a lázeňským domem Eliška II. Hosté se tak budou moci pohybovat mezi hlavním hotelem a balneoprovozy suchou nohou.

„Obě budovy propojíme do konce roku. Vedle toho rozšíříme vstup do termálního parku, aby jeho návštěvníci měli k dispozici větší a komfortnější zázemí při příchodu do a odchodu z areálu,“ přiblížil nejbližší plány jednatel Termálních lázní Velké Losiny Martin Plachý.

Rekonstrukcí projde také lázeňský dům zvaný Brněnka, který se nachází vedle parkoviště termálního parku. Sloužit by v budoucnu měl k ubytování zaměstnanců lázní.

„Těch je v poslední době na trhu nedostatek, ale rozvíjející se losinské lázně jich potřebují stále více,“ dodal Martin Plachý.

Dvakrát více hostů než před 10 lety

Lázně ve Velkých Losinách získala skupina Royal Spa před deseti lety ve značně zchátralém stavu. Od té doby do nich investovala 350 milionů korun.

„Spousta věcí tu šla hodně dopředu. Hlavní budovy prokoukly, postavili tu úplně nový termální park. Hlavně o ten mají lidé velký zájem. Turistů jezdí do Losin o hodně víc než dřív,“ řekla Jana Svobodová, která má v obci rodinu.

Mezi významné investice patřila rekonstrukce lázeňského domu Eliška za osmdesát milionů, tou největší bylo vybudování termálního parku v hodnotě dvou set milionů korun.

Změny a novinky se odrazily v zájmu lázeňských hostů. Během deseti let se jejich počet zdvojnásobil. Samostatnou kapitolou je termální park, který jen za letošní první pololetí navštívilo 95 tisíc lidí.

Aktuálními pracemi rozvoj areálu nekončí. Příští rok je v plánu rekonstrukce objektu Chaloupka určeného pro léčbu dětí a maminek s dětmi. Mezi dlouhodobější plány patří revitalizace lázeňského parku nebo vybudování wellness hotelu napojeného na termální park. Postupné rekonstrukce čekají i hotel Diana.