Ve vstupní hale je reprezentativní recepce, z bývalé tělocvičny je luxusní restaurace a z někdejší jídelny naopak tělocvična.

To hlavní, co především pacienti ocení, je ovšem o několik tříd vyšší komfort ubytování na úrovni čtyř hvězdiček. Každý ze supermoderně zařízených pokojů a apartmánů má vlastní sociální zařízení; díky přístavbě kuchyně v zadním traktu mají teď balkon i pokoje s okny do parku.

„Jsem tu už asi poosmé a ten komfort se s minulostí nedá srovnat. Dřívější dva záchody a dvě sprchy na celé patro přinášely hlavně ráno hodně nepříjemné situace. Teď je to nádhera,“ řekl pacient Jan Suchý z České Třebové.

„Ubytování i služby personálu jsou skutečně špičkové. Jen nás udivilo, že i s průkazem ZTP/P nemáme slevu do venkovního termálního bazénu. To se nám ve slovenských lázních nikdy nestalo,“ řekla Zdeňka Slámová z Nového Boru.

Přijel i ministr

Na slavnostní otevření Elišky se ve čtvrtek do lázní sjely desítky hostů. Byl mezi nimi i ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška a hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík (ČSSD).

„Rekonstrukcí Elišky jsme nastartovali rozvoj lázní a vytváříme hodnoty také pro obec a celý region, protože zaměstnáváme lidi a díky lázním sem přijíždějí hosté,“ řekl při otevření Martin Plachý, jednatel společnosti Royal Spa, jíž lázně od roku 2008 patří. Jeho slova potvrdil i starosta Velkých Losin Miroslav Kopřiva (ČSSD). Připomněl, že obec z lázní a cestovního ruchu žije.

Čekají se boháči

Lázně mají dnes 210 lůžek ve čtyřech lázeňských domech a dalších 120 lůžky v nedalekém wellness hotelu Diana, který patří stejné společnosti.

Od proměny Elišky si Royal Spa slibuje zejména příliv náročnější a movitější klientely a větší obsazenost. Eliška byla dřív šest měsíců zcela plná a zbytek roku poloprázdná. To se teď má změnit.

„V sezoně se bude za ubytování doplácet. Kdo z pacientů, kterým hradí pobyt pojišťovna, si nebude chtít připlatit, přijede mimo sezonu,“ řekl obchodní manažer lázní David Křepský.

Co čeká lázně dál? V roce 2011 to bude rekonstrukce zdevastovaného a dnes prázdného pavilonu Božena. S Eliškou ho spojí koridor a místo v Boženě najdou vedle skromnějšího ubytování také suché procedury a ordinace lékařů. Rekonstrukce čeká v příštím roce také venkovní termální koupaliště, které má být z části kryté, aby mohlo být v provozu celý rok.