S koňským spřežením tentokrát nedorazil herec v přestrojení za zakladatele lázní, ale opravdový Priessnitz. Ve stovkách lidí, kteří si zahájení sezony nenechaly ujít, vyvolal překvapení, šok, údiv, nedůvěru i radost. "Dobrý den, přátelé, pojďte s námi zahájit sezonu," hlaholil téměř dvoumetrový Priessnitz, když vysedl z kočáru a s Veronikou Peštukovou, která hrála paní Priessnitzovou, se vydal na procházku po lázních. Zájem návštěvníků jej těšil a hledáčky objektivů těch, kteří si jej chtěli zvěčnit, dělaly hlavní postavě sobotního odpoledne evidentně dobře. "Děvčata, nebojte, neutečeme vám," uklidňoval dvojici žen, které se nedařilo nastartovat fotoaparát.

Priessnitzovým léčebným lázním se pozváním skutečného Priessnitze povedl husarský kousek. "Bydlím v Brně a přebývám v Horní Lipové. V restauraci Na Kovárně mám své vlastní přírodní lázně a tam si na Priessnitze hraji léta," řekl s úsměvem Miroslav Priessnitz, který se k slavnému příjmení hrdě hlásí. Ani on sám však neví, jestli je potomkem slavného vodního lékaře Vincenze Priessnitze. "Nevím, pátral jsem po tom, ale nic jsem nezjistil. Tady bylo pruské Slezsko, a když je Francouzi zabrali, zničili spoustu dokumentů. Dnes už by se těžko dohledaly materiály, které by potvrdily nebo vyvrátily, zda léčitel byl mým předkem," řekl s úsměvem Miroslav Priessnitz.

Role zakladatele prvního vodního ústavu na světě se zhostil na jedničku. Dokonce i vedení lázní vyzkoušel, zda ovládá jeho léčebné metody, které lázním vtiskly světový věhlas.