Pro některé kamiony byla nesjízdná stoupání, nákladní vůz například nemohl kolem osmé hodiny ráno vyjet kopec v Bratrušově ve směru na Hanušovice.

Několik řidičů do cíle své cesty nedojelo. Nehoda dvou osobních aut se stala mezi Růžovým údolím a Kosovem na Zábřežsku, další auto havarovalo mezi Bohuslavicemi a Třeštinou.

"Zima je v plné síle, napadlo asi deset centimetrů sněhu. Na vozovkách je po chemickém ošetření sněhová kaše a stále sněží. Vše je sjízdné, ale zimní výbava je potřebná. Problémy mohou nastat pro nákladní dopravu hlavně ve stoupání jako je oblast Rejvízu, Ostružné, Ramzové či Videlského kříže," řekl dispečer jesenické správy silnic.

Na Šumpersku, na druhé straně Červenohorského sedla, naopak napadl pouze centimetr sněhu. Silničáře tam naopak potrápil mrznoucí déšť.

"Přes noc padal mrznoucí déšť, který nad ránem vystřídal sníh. Všude leží vrstva ledu se sněhem," řekl  dispečer šumperské správy silnic.

Podobná situace panuje i v nižších částech kraje. Mrznoucí déšť a náledí nad ránem hlásili správci silnic například ve vyšších polohách Olomoucka na Šternbersku, ale i na výše zmíněném Prostějovsku a Přerovsku. Mrznoucí déšť i tam ráno vystřídalo sněžení, například na Přerovsku napadlo několik centimetrů sněhu. Vrstva nového sněhu tam pokrývá téměř všechny silnice.

S přispěním ČTK