Konkrétně i na Velký pátek si pohodu v lesním baru v Horní Lipové vychutnávali stále se obměňující turisté. A že nejde o lokální záležitost, kdy si sem dát třeba opečený špečáček, klobásku z udírny, sladkou trubičku, svařák, kávu, čaj či pivko míří jen lidé z regionu, svědčí i ohlasy menších skupinek "horalů", které se zde sešly v pátek kolem pravého poledne.

Lesní bar v Horní Lipové - 7. dubna 2023

Lesní bar v Horní Lipové v Jeseníkách - pátek 7. dubna 2023 | Video: Deník/Karel Rozehnal

„My sem vyrážíme o Velikonocích každý rok, ubytovaní jsme na Ramzové. Je to pro nás tady taková srdcovka. A svařák do pohody nesmí chybět," sdělila s úsměvem Pavla Kroutilová za svou pražskou skupinku.

Navštívili jste už v roce 2023 Lesní bar v Horní Lipové, nebo se tam chystáte? Hlasujte v anketě pod článkem.

Narozdíl od ní a její party další skupinka oslovených turistů si vyšlápla na Lesní bar v rámci jednodenního výletu z Hané, konkrétně od Kroměříže. 

„U nás teď furt jen prší, když tedy ještě nepřišlo jaro, tak si užíváme aspoň dozvuků zimy tady na horách. Přijeli jsme vlakem, vstvávali jsme brzo a vůbec nelitujeme. Podívejte se na ty ledopády u dřevěných korýtek. Že je tady uvidíme o Velikonocích nás ani ve snu nenapadlo," nechala se slyšet Jitka Řehořová s tím, že její manžel si právě dopřává už třetí klobásku.

Lesní bar kousek nad Horní Lipovou close Lesní bar v Horní Lipové v Jeseníkách - pátek 7. dubna 2023 info Zdroj: Deník/Karel Rozehnal zoom_in Lesní bar v Horní Lipové o Velikonocích
Je oblíbeným výletním místem. Dobře už léta slouží cyklistům, běžkařům i pěším turistům, kteří míří do této části Rychlebek. Najdete tu dřevěná posezení, dále neustále plápolající ohniště a speciální dřevěné žlaby s káďemi, kde je možné se v teplých dnech osvěžit pramenitou vodou či nápoji a zábavu pak u nich najdou předevíšm děti. Turisté si v lesním baru mohou připravit kávu, čaj, opéct špekáček, k dispozici jim jsou i drobné pochutiny jako oplatky či výborné trubičky. Vše funguje na důvěře a poctivosti, bar je samoobslužný a za zkonzumované jídlo a pití výletníci platí do kasičky. Obdobný bar funguje například v lesích nad Javorníkem.