Cílem projektu financovaného převážně ze Státního fondu životního prostředí je vybudovat funkční a rozmanitou přírodní zahradu, v níž budou moci žáci základní a mateřské školy pobývat a učit se v ní. Pobyt venku v nich má prohlubovat kladný vztah k přírodě a životnímu prostředí.

Součástí projektu je i práce dětí a rodičů. Velká část z nich si s sebou na pondělní brigádu vzala kolečka, hrábě, rýče, lopaty či motyky.

„Tátové kopali jámy potřebné pro patky na usazení lavic z masivních trámů, zbavovali kmeny kůry, maminky katrovaly hlínu, připravovaly a dovážely materiál potřebný k vzniku nových vyvýšených záhonů. Ti nejzdatnější z brigádníků dokázali rozmístit úctyhodné množství štěrku na potřebná místa,“ popsal učitel mateřské školy František Uhl.

Akce se kromě brigádníků účastnili také zaměstnanci školy. O nejmenší brigádníčky se postarala učitelka z mateřské školy. Práce koordinovali Monika Sedláčková a Petr Hanák, kteří přírodní zahradu realizují.

Akce skončila po osmnácté hodině a výsledkem bylo velké množství kvalitně odvedené práce.

„Děkujeme všem zúčastněným za obrovskou pomoc. Jsme moc rádi, že i když to tak zezačátku nevypadalo, počasí nám nakonec vyšlo vstříc. Poděkování patří také i-reportérkám, které nás během brigády navštívily. Budeme se těšit na letošní slavnostní otevření, které se uskuteční opět za přítomnosti dětí a rodičů,“ uzavřel František Uhl.