Zatím mají osázenou asi čtvrtinu hektaru, do pěti let ale mají v plánu dvacetinásobek. To představuje více než sto tisíc rostlin.

Úspěchy slaví s konceptem Levandulové kavárny. První otevřeli loni v květnu v Zábřehu. Přesně po roce přibyla další na zámku v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku.

Jeho nápad mu už loni vynesl ocenění v soutěži Rozjezdy roku, kde získal cenu odborné poroty. Letos s ním zvítězil v krajském kole Živnostníka roku a postoupil do republikového finále.

Práce na statku bavila Lukáše Drlíka celý život, a tak pro něj nebylo těžké vzdát se dosavadního zaměstnání a slibně rozjeté kariéry v hotelnictví.

Společně s přítelkyní se vrhli do práce, která je pro ně radostí i obživou.

Lukáš Drlík s Veronikou Pejšovou mají v Bezděkově u Úsova Levandulový bio statekLukáš Drlík s Veronikou Pejšovou mají v Bezděkově u Úsova Levandulový bio statek, v Zábřehu Levandulovou kavárnu. Autor: DENÍK/Michal Krestýn

Inspirace z výletu do Provence

„Na statku prarodičů jsem pracoval rád a často. Jen mi na to kvůli pracovnímu vytížení nezbýval čas," říká Lukáš Drlík.

Koníčka se proto pokusil proměnit v zaměstnání. A úspěšně. První sazenice voňavých bylinek vysázeli v Bezděkově loni na podzim.

„Inspirovali jsme se na výletě v Provence, kde se nám líbily malé rodinné farmy a krámky," vysvětluje Lukáš Drlík.

Sousedé zemědělci mu zpočátku vůbec nevěřili a nabádali ho, aby pěstoval tradiční plodiny. On se však svého plánu nevzdal. Byznys mu doslova jen kvete.

Už dopředu věděl, že levanduli bude prodávat ve své ojedinělé kavárně.

„V květnu oslavila rok a my máme radost, že k nám jezdí lidé z celé republiky. Většina pěstitelů totiž sází pouze okrasnou levanduli, která se používá na výrobu kosmetiky. My jsme se dali jinou cestou, protože jsme věděli, že to nejen zaujme, ale bude to i efektivní," přibližuje své podnikatelské plány pěstitel levandule.

Můžete poslat hlas

Voňavé bylinky s modrofialovými kvítky pěstují v bio kvalitě, bez použití chemie.

„Dá to hodně práce, hlavně při okopávání, ale když se tomu věnuje péče, tak se to vyplatí," říká Veronika Pejšová.

Navíc zasázeli odrůdu, která se hodí ke konzumaci, takže z ní v Levandulové kavárně připravují nápoje, pokrmy i dezerty. Nápad slaví úspěchy.

„Proto jsme v květnu otevřeli další Levandulovou kavárnu a v rozšiřování chceme pokračovat," dodává Lukáš Drlík.

O tom, zda získá titul Živnostníka roku České republiky, rozhodne v hlasování široká veřejnost.

Lidé mohou levandulové království a jeho autora podpořit SMS zprávou ve tvaru ZIV 11 odeslanou na číslo 900 11 09. Cena je devět korun.

Hlasuje se do úterka 15. listopadu. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.