V Informačním centru v Jeseníku stojí vánoční strom. Kromě řetězů a baněk borovičku zdobí i přáníčka od dětí z dětských domovů v Jeseníku a v Černé Vodě a z azylového domu Boétheia. Letos se lístečků na stromku sešlo šedesát.

„Chtěla bych malování na obličej, pastelky, fixy a jiné výtvarné potřeby," přeje si šestnáctiletá Kristýna. „Dětský kufřík, puzzle princezny, hry," stojí v přáníčku šestileté Amálky.

Každý, kdo informační centrum navštíví, má možnost udělat dobrý skutek a vykouzlit tak úsměv na tváři konkrétního dítěte. „Stačí jen vybrat si jedno z ručně vyrobených vánočních přání a toto přání mu splnit," řekl provozovatel infocentra a předseda sdružení Na jedné lodi, které akci pořádá, Marcel Šos.

Kdo bude chtít přispět spíše finančně než věcně, tomu je k dispozici kasička. Vybrané peníze zaplatí například permanentky na bazén či kluziště. Dárečky mohou lidé dětem věnovat do 12. prosince.

Podle vedoucího infocentra si již lidé přáníčka rozebírají. Někteří si je dokonce chtěli dopředu rezervovat. „I když na stromku ke konci akce vždycky nějaká přáníčka zůstávají, zatím se nám je pokaždé podařilo všechna udat," uzavřel Marcel Šos.