Na trati jezdí vlaky o víkendech. Cestující tak budou moci ve dnech pracovního volna využívat jeden jízdní doklad v autobusech i vlacích na dané trase. Nebo budou moci ve všední dny dojet spěšným vlakem z Jeseníku do Mikulovic a poté na stejnou jízdenku pokračovat autobusem do Zlatých Hor.

Cílem integrace veřejné dopravy je zatraktivnit veřejnou dopravu a přimět část obyvatel, aby jí dali přednost před individuálním cestováním. Díky integraci lidé v kraji šetří peníze i čas, protože se mohou rozhodovat mezi více druhy dopravy i podle konkrétní doby odjezdu spoje.

„Integrace veřejné dopravy je jedním z našich hlavních cílů. Do budoucna v ní chceme i nadále pokračovat," konstatoval Jaroslav Tomík. Je ředitelem ředitel organizace KIDSOK, která má integrovanou dopravu v kraji na starosti.

V celém kraji se do integrovaného dopravního systému od března zapojí tři tratě. Rozšíření přichází po šestileté pauze. Zatím poslední integrovanou tratí byla v roce 2007 železnice mezi Zábřehem a Šumperkem.