Ještě před startem bylo co obdivovat, sešly se zde desítky vozů těch nejrůznějších značek a stáří. Především pánští návštěvníci zvědavě nakukovali pod kapoty vystavených vozů a nechávali si od majitelů vysvětlit technické detaily.

Jedním z nejobdivovanějších veteránů byl vůz značky Chenard&Walcker, který byl vyrobený ve Francii v roce 1912. Auto údajně vlastnil dánský princ Joachim, který s ním jezdil na krátké vyjížďky a na golf.

„V současnosti má naše rodina zřejmě jediný pojízdný kousek tohoto konkrétního typu na světě,“ prozradil Pavel Beran z Lanškrouna, který na sraz veteránů dorazil se svou manželkou Marií. I když by se osádka zvládla přepravit s více jak stoletým dopravním prostředkem po vlastní ose, unikátní kus do Zábřehu přicestoval na přepravníku.

„Ale jen kvůli možnému dešti, to bychom měli komplikovanou cestu domů. Když to rozpálíme, auto jede padesátkou,“ dodali manželé Beranovi, kteří s vozem objedou víc jak deset podobných akcí ročně nejen u nás, ale také v zahraničí. Jejich „dědeček automobil se už vydal i na Slovensko a do Maďarska.

Závod, který byl vypsán pro nejrůznější kategorie, odstartoval ze Zábřehu o půl jedenácté a vedl po vedlejších silnicích. Pro návštěvníky v centru Zábřehu byl až do návratu účastníků připravený doprovodný program.