Přímo u Pentagonu se nachází parkoviště s padesáti místy, které je z poloviny placené. Dalších osm vozů může stát pod budovou. Ani to však často nestačí.

„V úřední den je to tady s parkováním skutečně špatné. Nedá se tu najít místo. Myslím, že tu parkují úředníci a my tu kolikrát autem kroužíme. Parkujeme i dole v bočních ulicích, míst je tu skutečně málo," potvrdil Jiří Rozsypálek, který si do Pentagonu přijel vozem vyřídit své záležitosti.

Neutěšená situace by se mohla v dohledné době změnit. Město plánuje na louce pod Pentagonem vybudovat za 8,5 milionu korun parkoviště pro 57 aut.

„Parkovitě je územně a stavebně povoleno, máme i prováděcí dokumentaci. Čeká nás výběrové řízení na zhotovitele a realizace," řekl vedoucí oddělení investic a rozvoje jesenické radnice Jiří Uher.

Stavbu parkoviště bude město platit z úvěru. Třicetimilionová půjčka má sloužit i na úhradu úprav vnitřních prostor Pentagonu. Obě investice jsou součástí závazku, které má město jako vlastník budovy vůči státu, jehož úředníci v objektu sídlí.

Úvěr by městskou kasu neměl zatěžovat. Splátky pokryje nájemné, které radnice od státních úřadů inkasuje. „Nechtěli jsme na tyto investice používat vlastní prostředky. Především proto, že nám nezbyly zdroje na jakékoli další investice ve městě," objasnil přijetí půjčky místostarosta Jeseníku Petr Procházka.

Na budování parkoviště se nicméně město pokusí získat dotaci. Zda bude úspěšné, bude jasné v polovině příštího roku.