V pátek 5. listopadu ráno vypadá koupaliště Vlčí důl na okraji Bludova osiřele. Na lavičce na okraji nádrže se však vysvléká starší muž. Potvrzuje, že patří k otužilcům, kteří do Vlčího dolu chodí trénovat. „Sedm stupňů, tam to mají napsané na ceduli,“ odpovídá na otázku, jak je dnes voda teplá, tedy spíše studená. „Plavat se dá, dokud hladina nezamrzne,“ dodává a noří se až po krk do vody.

Komunita otužilců je v Bludově silná. Podle starosty Pavla Stona se jedná zhruba o desítku místních. Při silvestrovském memoriálu Jaroslava Špičky však do vody vstupuje i padesát odvážlivců, které ze břehu sledují stovky diváků.

Silvestrovská otužilecká akce na koupališti v Bludově
Otužilci se v ledovém koupališti loučili se starým rokem

Zájem o koupaliště je mezi lidmi především v letní sezoně. A stále roste. „Naše přírodní koupaliště poslední roky opět získává na oblibě. Někteří lidé už netouží po chlorované vodě v bazénech,“ poznamenává starosta Ston.

Obec tak postupně pracuje na obnově areálu. Investuje do postupné rekonstrukce hotelu Vlčí důl. Od letošního roku se v něm po více než patnácti letech ubytovali hosté. Navrátit chce obec i život restaurace v přízemí, kde hodlá dobudovat kuchyň. Zpracovaný má i záměr na zvelebení prostoru koupaliště. Do něj mimo jiné zapadá vybudování stálého pódia.

„Od letošního roku tam stálo pódium provizorní. Život se na koupaliště vrací, je tam spousta kulturních akcí, pódium by tam našlo opodstatnění. Doufám, že se v příštím roce podaří postavit pódium betonové, které by bylo součástí areálu natrvalo,“ uzavřel Pavel Ston.