Loni nechalo město v této lokalitě opravit koryto potoka Kalvodka. Nyní je třeba zrekonstruovat navazující propustek pod křižovatkou ulic Jaroslava Ježka a Lipovská.

„Je protkán spoustou inženýrských sítí a jeho stav není zcela ideální. Se Správou silnic Olomouckého kraje připravujeme tuto investiční akci, která bude finančně i časově náročná. Měla by se realizovat někdy v druhém pololetí tohoto roku," řekl místostarosta Jeseníku Libor Halas.

Práce si vyžádají uzavírku křižovatky ulic Lipovská a Jaroslava Ježka. Neprůjezdná by mohla být až tři měsíce. Z Jeseníku na Lipovou tak patrně budou motoristé jezdit kolem prodejny Kaufland a dále po Dukelské a Denisově ulici. Jediný příjezd do lázní po Puškinově ulici však zůstane zachován.

Kvůli rekonstrukci propustku také Správa silnic Olomouckého kraje posune termín chystaného položení nového asfaltu na Lipovské ulici v úseku, kde stavební firma loni opravovala koryto potoka. Povrch měl být položený letos na jaře, silničáři jej od křižovatky do lázní po železniční přejezd zhotoví až po dokončení prací na propustku.

Nyní je silnice ve zmíněném úseku zasypaná provizorně a tvoří se na ní díry. Rychlost je zde omezena na třicet kilometrů v hodině. „Je to docela nepříjemné. Když jedu na Lipovou, musím si dávat pozor. Po zimě by to tu měli co nejdřív opravit," míní Milan Fuchsa, který místem pravidelně jezdí.

Radnice plánuje od železničního přejezdu na Lipovské ulici směrem ke hranici města vybudovat chodník. Obyvatelé okolních domů na něj marně čekají už pětadvacet let. V současnosti ale není vůbec jisté, kdy komunikace pro pěší vznikne. Město totiž čeká na postup Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Ten zase brzdí plynárenská společnost, která má dokončit přeložku svých sítí.