„Stavební firma požádala nejdříve o uzavírku celé ulice. S tím jsme nesouhlasili. Uzavřený bude jen opravovaný úsek od hotelu Praděd až po nemocnici, a to ve třech etapách,“ uvedl šéf odboru dopravy Města Jeseníku Josef Liberda.

Stavbaři mají na rekonstrukci vyhrazených pětasedmdesát dní. Od 19. října až do 15. listopadu uzavřená část ulice od hotelu Praděd až po křižovatku s místní komunikací Fučíkova. Od 16. listopadu až do 4. prosince bude zavřen navazující úsek až k nemocnici. 5. a 6. prosince se kvůli pokládce asfaltu zavře celý úsek.

„Chceme omezit dopravu tak, aby firma mohla pracovat i v těchto těžkých podmínkách. Objízdná trasa pro motoristy povede z Lipovské přes Dukelskou, Denisou zpět na Lipovskou. Pro nákladní vozidla jsme vyznačili objížďku z Lipovské přes Denisovu, U Bělidla směrem k hasičárně a zpět do města,“ řekl Liberda. Po dobu uzavírky bude mimo dosah autobusů zastávka Jeseník, lékárna.

Lipovská ulice potřebuje odvodnění i nový koberec. Silnice se kvůli bezpečnosti zúží na šest a půl metru. Město Jeseník při opravách dá do pořádku chodníky, položí pod cestu část teplovodu pro novou kotelnu na biomasu a společnost Vodovody a kanalizace Jesenicka opraví vedení vody.