„Lom a jeho okolí má obrovský potenciál. Chceme zde vytvořit oázu klidu včetně odpočinkového centra pro cyklisty. Kolem Pelnáře totiž vede cyklotrasa,“ vysvětlil starosta Uhelné Ludvík Juřík (KDU-ČSL). U lomu chce radnice vybudovat chatky, sociální zařízení a další potřebné zázemí. Návštěvníci by zde mohli nalézt možnosti pro sportovní využití, jako je plážový volejbal, hřiště na tenis, dětské hřiště. „Nabídku chceme rozšířit i pro rybáře, kteří zde mají ideální podmínky. Do budoucna chceme vybudovat přístřešky a chatky i pro ně,“ prozradil jeden ze záměrů starosta Juřík.
Velký sen Uhelné však vyžaduje obrovskou investici, na kterou v rozpočtu prozatím potřebné miliony obec nemá. O štěstí se vedení radnice chce pokusit v evropských fondech. Ruce v klíně však složené nemají ani nyní.

Z financí Mikroregionu Javornicko obec vybudovala zázemí na cyklostezkách v podobě altánů, laviček a informačních tabulí. Radnici se osvědčila i spolupráce s podnikateli. V těsné blízkosti lomu si jeden pronajal obecní restauraci, která bude sloužit hladovým a žíznivým turistům. Nabídku rozšířil i místní podnikatel, který u lomu buduje ubytovací zařízení, nechybějí zde ani atrakce pro děti a pro návštěvníky jsou k dispozici i dřevěné chatky.
„Máme zájem na tom, aby i naši podnikatelé mohli těžit z turistického ruchu. Jestliže mají možnost, ať si pomohou,“ dodal Juřík.