Alespoň v hlavním pavilonu Eliška. Do zahájení velké rekonstrukce interiérů zbývá pouhý týden. V sobotu 31. října opustí pavilon poslední pacienti a vrátí se sem v květnu. Balneoprovoz v Elišce zůstane v provozu ještě do 15. prosince a po bleskové rekonstrukci se otevře už 20. ledna.

„Hlavním cílem je zvýšit standard ubytování, poskytnout klientům více komfortu a zkvalitnit služby celého balneoprovozu. Bez toho sem zámožnější klientelu nedostaneme. Samozřejmě zachováme architektonický styl, jaký budova dostala v roce 1931,“ uvedl manažer lázní Jindřich Viktorín.

Upozornil, že práce už začaly. Za pavilonem jsou vidět základy přístavby, v níž bude nová centrální kuchyně a kavárna. Vznikne nová tělocvična pro pacienty, ze současné tělocvičny bude jídelna.

Každý pokoj bude mít vlastní sociální zařízení, vzniknou nové apartmány a velká, otevřená recepce. Eliška dostane také nová okna a fasádu, z vnitřního bazénu zmizí průchozí lávka.

Jen společenského sálu se práce zatím nedotknou, ten přijde na řadu později v samostatném projektu.

„Česká pojišťovna, která lázně koupila začátkem 90. let, sem žádné investice nepřinesla. Zůstalo u slibů, léta se řešily jen havarijní situace. Ani po roce 1996, kdy získal pojišťovnu fond PPF, se nic nezměnilo. Stav byl opravdu už neúnosný a nový majitel je si toho vědom. Rozvoj lázní staví na jejich největší devize: unikátní termální vodě,“ řekl Jindřich Viktorín..

Od října 2008 je majitelem lázní firma Bent Holding a provozovatelem se stala společnost Royal Spa, která má síť luxusních lázeňských hotelů například i v Luhačovicích a Mariánských Lázních.

Pro provoz v Losinách založila samostatnou společnost Termální lázně Velké Losiny. Od ledna 2009 je také provoz lázní sloučen s nedalekým hotelem Diana, který rovněž patří do sítě Royal Spa.

Na rekonstrukci Elišky získaly lázně dotaci 20 milionů korun z evropských fondů. Investice si vyžádá celkem 70 milionů a je jen první v řadě; další projekty budou plynule následovat.

Nejdřív přijde na řadu vybydlený a léta zavřený pavilon Božena, který bude s Eliškou spojen průchozím koridorem, pak Chaloupka a nakonec Šárka. Počítá se i s rekonstrukcí venkovního bazénu, který dostane zcela jiný půdorys, a s revitalizací lázeňského parku.

Ve Velkých Losinách se léčí neurolgické potíže dětí i dospělých, dětské respirační nemoci a nově i nemoci pohybového ústrojí u dospělých, kde je léčení zaměřeno zejména na stavy po úrazech a operacích.