„Letošní ročník začíná v sobotu. Opět nabídne kvalitní program, který je koncipován tak, aby si téměř každý mohl najít to své. Nebudou chybět komedie, které jsou pro diváky velmi přitažlivé,“ řekl ředitel festivalu Viktor Šebesta.

První večer se uskuteční v režii Divadla Šumperk, které ztvární klasický český muzikál Balada pro banditu. Komedii Nebyla to pátá, byla to devátá by si v pátek 23. července neměli nechat ujít obdivovatelé Rudolfa Hrušínského a Jany Švandové. Toto herecké duo se ve hře představí v hlavních rolích.

Hoffmanovo divadlo z Uherského Hradiště nastudovalo kabaretní show Limonádový Joe, která vychází ze stejnojmenného úspěšného filmu. Diváci v Losinách ji budou moci zhlédnout v sobotu 24. července.

„Jako každý rok přijede také Ořechovské divadlo, tentokrát s hudební komedií Paroháči aneb červené kalhoty. Jak sám autor Vlastimil Peška tuto hru nazval, jedná se o třeskutou frašku, plnou humoru a pěkných písniček,“ představil Šebesta hru, která 6. srpna uzavře divadelní část přehlídky.

Hudební část festivalu nabídne poslední červencový večer koncert Pavla Dobeše, který před třemi lety sklidil v Losinách velký úspěch. Letos folkový zpěvák vystoupí v duu s Tomášem Kotrbou.

Vstupenky lze koupit v předprodejích za sto dvacet nebo sto šedesát korun.

(pek)