Více než třicítka odborníků si prohlédla prostory zámku včetně těch, které jsou návštěvníkům běžně nepřístupné. Byli mezi nimi například archivářka největšího muzea v USA, Metropolitního muzea umění New York, nebo profesor historie umění z respektované vysoké školy Trinity College v americkém Connecticutu.

„Osobně pro mě byly nejzajímavější malované a vlněné závěsy. Pokud mluvím za všechny, byla to atmosféra tohoto domu, jeho autentičnost a nedotčenost. Je tu velmi silný duch místa," řekla výkonná ředitelka nadace Annabel Westmanová, který je specialistkou na historické textilie.

V rámci studijní cesty odborníci navštíví Karlštejn, Jindřichův Hradec, zámek Hluboká či Kroměříž. „Je pro nás velkou ctí, že se o našem zámku mezi odbornou veřejností ví. Zdejší zámek je unikátní dochovanou renesanční památkou, renesanční interiéry jako u nás lze stěží jinde spatřit," řekla kastelánka zámku Velké Losiny Marcela Tomášková.

Do České republiky odborníci z Velké Británie, USA a mnoha evropských zemí zavítali v rámci prestižního kurzu Attingham Study Programme. Zaštiťuje jej památkově-vzdělávací nadace Attingham Trust. Aby se odborník stal účastníkem kurzu, musí doložit své odborné kvality a zkušenosti a získat doporučení několika kapacit ze svého oboru.