Vítězům - rodině Brázdilových, vlastníkům společnosti BG7 - předala ocenění vedoucí partnerka EY Martina Kneiflová spolu s hejtmanem Olomouckého kraje Josefem Suchánkem. „Pro nás je získání tohoto ocenění velkou ctí a zároveň závazkem být s bratrem stejným vzorem pro naše děti, jako byli pro nás rodiče,“ vyjádřil se k obdržení ceny Ladislav Brázdil mladší.

O vítězi rozhodovala desetičlenná porota složená mimo jiné z šéfredaktora časopisu Forbes a z výherců minulých ročníků. Ladislav Brázdil starší a jeho synové Jíří a Ladislav mladší je zaujali tím, jak dokázali společnost od začátku 90. let rozvinout z původního družstva v silného konkurenta nadnárodních koncernů.

Vozíčkář zajíždí do vozu pozadu
Osud unikátního českého vozítka je stále nejasný. Elbee čeká na investora

„Ve svém podnikání nezapomínají na prostředí, kde působí, a snaží se naplno využívat obnovitelné zdroje energie. To vedle výrazných byznysových úspěchů dělá z Brázdilových skutečné podnikatelské osobnosti,“ vyjádřila se k výhercům vedoucí partnerka soutěže Martina Kneiflová.

Podnikatelé z Loštic nyní postupují do celostátního kola, které se uskuteční 6. března 2024 na pražském Žofíně. Vítěz se zúčastní světového finále, kde bude soutěžit o titul EY Světový podnikatel roku.

Minulý rok se stal Podnikatelem roku Olomouckého kraje Gerald Rausnitz z přerovské firmy Meopta Group, která se zabývá výrobou a montáží optických i mechanických součástí.

O firmě BG7 global, s.r.o.:

Název BG7 global, s.r.o. zastřešuje veškeré podnikání Ladislava Brázdila. Ten původně založil v roce 1989 firmu ZLKL (Závody lehkých konstrukcí Loštice). Postupně se od malých zakázek a drobných opravárenských činností firma dopracovala až k dodávkám dílů pro velké nadnárodní koncerny.

Úspěch společnosti ZLKL vedl v roce 2021 k založení zmíněného zaštítění s názvem BG7, které dnes pokrývá všechny podnikatelské činnosti Ladislava Brázdila.

Společnost kromě jiného nabízí pro své zaměstnance možnost uložit děti do školky s rozšířenou výukou angličtiny. Brázdilovi také kladou důraz na ekologickou udržitelnost a snaží se využívat například i obnovitelné zdroje energie.