KSČM tvoří ve městě vládnoucí koalici se starostovými Nezávislými demokraty, lidovci a TOP 09.

„Rezignoval jsem z osobních a zdravotních důvodů. Je mi už sedmašedesát let, dám možnost mladším,“ komentoval svůj krok pro redakci Deníku Jan Selinger s tím, že o rezignaci uvažoval už na začátku roku.

Odmítl spekulaci, že by jeho odchod souvisel se současnou napjatou situací ve městě, která provází problémy s projektem rekonstrukce kanalizace a především s výměnou na postu předsedy představenstva Vodohospodářských zařízení Šumperk (VHZ), které jsou investorem projektu.

Loštice jsou jedním z akcionářů VHZ. Starosta Ctirad Lolek byl tvrdým odpůrcem odvolání předsedy představenstva Jiřího Vepřka, jenomže Loštice na valné hromadě, která o tom rozhodovala, zastupuje člen opozice Mojmír Mazal z ODS. A ten hlasoval pro změnu.

Opozice odchodu Jana Selingera lituje, protože ho vnímala jako prostředníka mezi koaličním a opozičním táborem. „Vím, že Jan Selinger navrhoval rekonstrukci městské rady a její doplnění o dva členy opozice, což by mohlo přispět k uklidnění situace ve městě. Šlo mu o dobrou věc,“ řekl zastupitel za opoziční Společnou šanci Jan Konečný.

Nový zastupitel Milan Pelcl složí slib na jednání ve středu 11. dubna.