Pořadatelé ji většinou používají na uhrazení hudební produkce.

„Tento způsob podpory se nám velmi osvědčil předloni, tehdy jsme rozdělili sto tisíc korun. V minulém roce jsme na to neměli finance, protože jsme dokončovali náročné investiční akce. Naším cílem je zvýšit kulturní nabídku pro občany i turisty,“ řekl starosta Loučné Pavel Martínek (ČSSD).

O příspěvek na akce roku 2008 požádali dva podnikatelé a radnice jim poskytne celkem 70 tisíc korun. Majitel penzionu Gól bude pořádat tenisový a nohejbalový turnaj a turnaj v bowlingu; akce jsou vždy spojeny s hudební produkcí a zábavou.

Restaurace U Tygra uspořádá zase několik zábavných akcí pro děti, ale také na příklad kadeřnickou show.

Obec pořadatele podpoří i tím, že se na své náklady postará o propagaci. „Vydáme plakát s názvem Kulturní léto a s přehledem všech akcí,“ uvedl Martínek.

Čtyři zajímavé akce chystá na letošní rok také sama radnice. Koncem dubna je odstartuje jarní otevírání rybníka Kocián spojené s rejem čarodějnic.

V červnu to pak bude fotbalový turnaj seniorů, v němž se utkají mužstva Loučné a jejích partnerských obcí z Německa, Polska a Francie. Na konci září uspořádá obec vepřové hody a ta nejzajímavější akce roku vypukne v posledním týdnu srpna.

Řezbářské sympozium s názvem Dřevosochání a s podtitulem Setkání tvůrčích dřevokazů mělo loni velký úspěch, a tak ho chce obec letos ještě vylepšit a obohatit doprovodný program. Jeho součástí bude vedle akcí pro děti i koncert v zámecké kapli.

Také řezbářů by mělo přijet víc. Loni jich v zámeckém parku pracovalo sedm. Hotové plastiky zůstaly v majetku obce a letos na jaře budou rozmístěny zejména v areálu rybníka Kocián.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika