Vyvolávací cena byla dva půl milionu korun, zájemci museli přihazovat nejméně po deseti tisících. O baštu se ucházeli tři.

„Jejich souboj byl docela dramatický, nakonec se cena zastavila na 3,7 milionech korun. Vítěz ale nesplnil podmínku uhradit do 12. října zálohu jeden milion korun, takže jsme oslovili druhého zájemce v pořadí. Ten nabídl cenu jen o čtyřicet tisíc korun nižší, lhůtu k uhrazení zálohy má do poloviny příštího týdne. Myslím, že tentokrát už to vyjde,“ řekl starosta obce Pavel Martínek (ČSSD).

Obci se tak nejen vrátí to, co do stavby vložila, ale ještě vydělá. Vybudování Rybářské bašty přišlo obecní pokladnu na dva a půl milionu korun, dalších osm set tisíc korun stálo vybavení interiéru.

„Jeden milion korun jsme zatím utržili na nájemném, takže návratnost jen prostřednictvím pronájmu by byla dlouhodobá. Proto jsme se rozhodli objekt prodat. Je to součástí naší strategie, aby se peníze otáčely. Řadu obecních objektů, které jsme opravili, jsme pak prodali a peníze vložili zase do dalších rozvojových projektů,“ vysvětlil Pavel Martínek.

Radnice také doufá, že soukromý majitel restauraci oživí a propojí její provoz se sousedním objektem Tančírny. Součástí areálu kolem rybníka Kocián se sportovním rybolovem je i dětské hřiště, minigolf, skatepark a hřiště s umělým povrchem.

„V letních dnech je areál plný, v okolí parkuje až sto aut,“ uvedl starosta Loučné nad Desnou.