„Podnikání je v silné konkurenci samozřejmě nyní těžké, jiné to bylo před pěti lety, kdy nestál Přemyslov ani velký areál v Koutech. My se ale zaměřili na dobré služby. Pokud někdo přijede, nemusí se již starat, kde zaparkuje, nají se, půjčí si vybavení nebo sežene lyžařského instruktora," řekl Leoš Klaban, který areál Oáza začal provozovat před dvaceti lety. Tehdy ovšem na svah lyžaře vyvážel letitý kotvový vlek, ke kterému byl navíc komplikovaný přístup.

„Teď je trend takový, že lidé chtějí parkovat hned u sjezdovky, pokud to nejde, jedou jinam. Museli jsme se přizpůsobit," konstatoval Leoš Klaban.

Nároční lyžaři nad sjezdovkou v Loučné nejspíš leda ohrnou noc, zato pro děti a začátečníky jsou podmínky ideální.

„Abychom vůbec v konkurenci obstáli, sázíme na děti, tam vidím obrovský potenciál. Nyní nabízíme kursy mateřským školám a jsou velmi úspěšné. Děti svážíme vlastním autobusem, mají tu zázemí včetně stravy," vysvětlil majitel areálu. Školáky zase Leoš Klaban láká na velmi příznivé ceny, za tři hodiny lyžování v Loučné platí pouhých 120 korun. „V budoucnu bychom podobné tarify chtěli nabízet také důchodcům, protože řada lidí je v penzi velmi aktivní. Někteří se u nás dokonce učí jezdit na snowboardu," dodal Leoš Klaban.