Majitelé Skiareálu Kunčice v letošním roce rozšířili restauraci, vybudovali nové toalety nebo zvětšili parkoviště. Největší novinkou je ale čtyřsedačková lanovka, která nahradila původní páteřní vlek.

„Přepravní kapacita samotné lanové dráhy je 2 400 osob za hodinu. Díky tomu vzrostla přepravní kapacita skiareálu na 4 600 osob za hodinu. Fronty u vleků jsou minulostí i v nejexponovanějších termínech," sdělil jednatel kunčické společnosti Skitech Michal Hojgr.

Středisko se také stalo partnerem českého svazu lyžařů pro akrobatické lyžování. Vznikla zde proto trať pro akrobatický sjezd na boulích. Na ní se v nadcházející sezoně uskuteční několik podniků Českého poháru. „Pro další sezony budeme jednat o pořádání závodů Evropského poháru," podotkl Hojgr.

Asi největší novinkou ve ski areálu Kraličák v Hynčicích pod Sušinou je prodloužení černé sjezdovky Sušina. „Několik let plánovaná úprava naší ‚černé' změnila její parametry a udělala z ní vyhledávanou součást rozšiřující se nabídky možností pro lyžaře a snowboardisty," uvedli provozovatelé areálu. Pro děti v Hynčicích zprovozní dětský park s lyžařskou školou. Zahájení sezony je zde naplánováno nejpozději na 26. prosince.