Stovky lidí zavítaly o víkendu do areálu Miroslav v Lipové – lázních.

„První vlek jsme pustili 27. prosince. Jedeme jen díky umělému sněhu, který jsme si sami vyrobili. Přírodního sněhu nepřipadlo víc, než patnáct centimetrů,“ popsal aktuální situaci v neděli odpoledne majitel areálu Miloš Hladký.

Areál na Miroslavi si pochvalují hlavně rodiny s dětmi.

„Jezdíme sem pravidelně. Dole v obci máme základnu v penzionu, kam pravidelně jezdíme a sem chodíme proto, že je tady výborné lyžování. Kopec je dlouhý a bez problémů sjízdný i pro děti a oproti Ramzové tady není taková zima. To máme vyzkoušené,“ řekla Marie Nezvalová, která na Miroslav dorazila s rodinou a přáteli až z Brna.

Souhlasila s ní i Dita Machů, která do areálu přijela se svou dvouletou dceru.

„Zuzanka je tu spokojená. Teď budeme jezdit na bobech a až přijde manžel, tak se prostřídáme a já si půjdu zalyžovat,“ řekla mladá maminka.

Milovníci nočního lyžování také v Lipové nepřijdou zkrátka. Osvětlené jsou všechny sjezdovky a zaplatit sto korun za tři hodiny lyžování, takovou cenu nenabízí žádné jiné středisko.

Na nedostatek lyžařů si ale nestěžovaly ani další areály. „Na návštěvnost si rozhodně nemoho stěžovat. Přijelo hodně lidí, ale nebyly prakticky žádné fronty. Lyžování nebylo tak stresové, jako o svátcích,“ řekl Rostislav Procházka z areálu ProSkil Branná, kde na sjezdovkách leží až metr sněhu.

Na Ovčárně se už díky přívalům sněhu rozjel kromě Malého a Velkého Václaváku i vlek C. K tomu, aby tady mohli spustit i vleky A a B, však ještě schází přibližně třicet centimetrů sněhové pokrývky.