„Podmínky jsou i po mírné oblevě stále velmi dobré a svahy máme upravené,“ uvedl Martin Dubský z areálu na Červenohorském sedle. Ve středisku Ovčárna pod Pradědem, které musí kvůli ochraně přírody spoléhat pouze na přírodní sníh, leží zhruba metrová pokrývka.

Desítky centimetrů leží na sjezdovkách i v ostatních areálech, kde je podkladovou vrstvou technický sníh. Dobře upravené stopy najdu také běžkaři.
Na hory se lze o víkendu vydat i za nevšedními zážitky, nabízí jej například ve středisku Dolní Morava.

V pátek večer se lidé mohou na sněžnicích vydat na výlet ke Stezce v oblacích. Trasa je dlouhá zhruba devět kilometrů při převýšení 360 metrů. Výchozí bod večerního výletu je od infocentra Marcelka, turisté vyrazí v 16.30 hodin.

Organizátoři zájemcům zapůjčí sněžnice i čelovky a rovněž avizují, že tempo je vždy přizpůsobeno celé skupině. V chatě Slaměnka je připraveno občerstvení. Přihlásit se lze v infocentru do 16 hodin, výlet se uskuteční při minimálních počtu čtyř lidí.

Skupina vzhledem k počtu vybavení může zahrnovat maximálně dvaadvacet výletníků. Cena za jednu osobu činí 450 korun a je v ní zahrnuto půjčení sněžnic, holí a čelovek, občerstvení v chatě u krbu, průvodce i vstupné na Stezku v oblacích.