Už ve středu 8. prosince zahájil lyžařskou sezonu areál Karlov u Malé Morávky. O víkendu budou v provozu tři lanovky: Karlov Ski Express, Roháč Express a Myšák.

Kopřivná

Druhé morávecké středisko, Resort Kopřivná, zahajuje zimní sezonu v pátek od 18 hodin večerním lyžováním.

Filipovice

V pátek zahájí letošní sezonu Skipark Filipovice v Bělé pod Pradědem.

„Sezonu zahájíme večerním lyžováním na červené sjezdovce o délce pět set metrů. V provozu zatím bude pouze kotva. Počasí přeje a zasněžujeme. Zbytek sjezdovek se pro vás budeme snažit připravit na další víkend,“ vzkázali provozovatelé střediska.

Branná a Ramzová

Už ve čtvrtek se rozjel vlek v Branné.

„Zřejmě už budeme v provozu pořád, máme už tady nasmlouvané kurzy," řekl provozovatel střediska Rostislav Procházka. Lyžaři mohou o víkendu vyrazit také do areálu na Ramzové.

Červenohorské sedlo

V sobotu zahájí provoz areál na Červenohorském sedle.

„V sobotu a v neděli bude v provozu vlek Tatrapoma H130 a vlek Spojka. Sjezdovky modrá , žlutá , spojka a červená pro freeride. Těšíme se na vás a konečně na to, ze se sklouzneme na svahu,“ vzkazují zástupci areálu.

Dolní Morava a Buková hora

V pohoří Králického Sněžníku je v provozu středisko Dolní Morava. O víkendu se bude lyžovat zhruba na polovině sjezdovek, což činí více než sedm kilometrů tratí. V sobotu zahájí sezonu také Horský resort Buková hora v Červené Vodě u Štítů.

Hrubá voda a Kraličák

Sezonu zahájil i resort Hrubá Voda na Olomoucku. Vlek pojede v pátek od 13 do 16 hodin a o víkendu od 9 do 16 hodin.

Na příští víkend mají naplánováno otevření areál Kraličák na Staroměstsku nebo Kouty v Koutech nad Desnou.

Dá se i na běžky

Vlekaři na začátku letošní sezony nemusí spoléhat na umělé zasněžování. Od konce listopadu v Jeseníkách napadlo už několik desítek centimetrů sněhu a meteorologové očekávají další srážky. Rolbaři tak mohli začít upravovat okruhy pro běžkaře. Tradičně jsou upravené trasy z Červenohorského sedla na Švýcárnu, Ovčárnu a Praděd nebo v okolí Paprsku. Tam běžkaře z Velkého Vrbna vyveze lanovka.