Ostatní střediska v horách však už zimní sezonu ukončila a chystají aktivity na léto. V Jeseníkách i nadále platí první, tedy nejnižší stupeň lavinového nebezpečí.

„Sněhové podmínky jsou stále velmi dobré, lyžovat budeme a myslím, že to ani nebude poslední víkend. Zájem lidí je. Tím, že už se nelyžuje v nižších střediskách, se začínají soustředit tady nahoře. Zájem o lyžování lidé stále neztratili," řekla ČTK zástupkyně areálu na Ovčárně Renata Figurová.

Vleky pojedou i na Ramzové, podle provozovatelů však bude hodně záležet na počasí. "Zatím je to sjízdné a lidé lyžují, tak uvidíme, jaké bude počasí. Pokud do toho zaprší, bude to horší," uvedla za provozovatele lyžařského střediska Karla Kubíčková.

Dnes naposledy se mohli projet lidé po svazích v lyžařském středisku v Přemyslově. Tamní provozovatelé se rozhodli už ani nepočkat do víkendu.

„Dnes se lyžovalo naposledy, má do toho podle předpovědi pršet, tak jsme se už rozhodli zavřít," řekl zástupce střediska Jaroslav Podzimek.

V ostatních jesenických areálech se už provozovatelé pomalu připravují na letní sezonu. Mezi prvními například ukončili provoz v nejnovějším středisku Kouty.

„Připravujeme se už na léto, letní provoz chceme spustit 1. května. Během této sezony chceme návštěvníky vozit lanovkou na Dlouhé stráně, připravujeme nové cyklostezky a kolem horní nádrže i novou in-line dráhu," řekl zástupce střediska Martin Medřický.

Na tamních svazích také lyžaře v létě vystřídají cyklisté. Zástupci střediska pro ně už připravují tři sjezdové tratě.

Většina provozovatelů zimních středisek v Jeseníkách se v celé zimní sezoně potýkala s velmi malou návštěvností. Podle některých byla nejhorší za posledních několik let. Způsobilo to nejen neobvyklé zimní počasí, ale i otevření nových areálů.