Jasno v tom mají Lenka Havlíčková a Milan Mieszczyk z Rapotína, kteří se dnes před polednem brali na šumperské radnici. Pomyslné svatební zvony jim navíc vyzváněly přesně ve 12 hodin.

„Datum jsme zvolili nejen proto, že je tak snadno zapamatovatelné. Je pro nás totiž významné hned několikrát. Milan se dvanáctého narodil, dvanáctého jsme se seznámili a dvanáctého jsme měli první rande," vysvětlovala po obřadu symboliku data pro společný život čerstvá novomanželka.

„Jen jedno nám nevyšlo. Přáli jsme si, aby nás oddal starosta a senátor Zdeněk Brož. Jednak mě učil, jednak jsme ho volili a za třetí měl na nezávislé kandidátce pro krajské volby číslo dvanáct, takže do číselné magie by přibyla další položka. Ale starosta dnes nemohl," řekl novomanžel Milan Mieszczyk, který má polského pradědečka.

Data se sérií stejných čísel si od začátku tohoto století vybírají snoubenci často. Největší nápor zažily svatební síně 7. 7. 2007, kdy datum navíc připadlo na sobotu. Oddávající a úředníci matrik tehdy pracovali na směny, oddávalo se od rána do večera. Dnešní datum už takovým tahákem zdaleka nebylo. V Šumperku si dal manželský slib pouze jeden pár stejně jako v Jeseníku. V Zábřehu zněl svatební pochod dvakrát, v Úsově nebo ve Velkých Losinách ani jednou.

Letošní prosinec nabízí ještě jedno magické datum, tentokrát se dvěma stejnými čtyřčísly: 20. 12. 2012. To ale svatební pochod nikde znít nebude, všichni už myslí jen na Vánoce.