Soutěž organizuje americká firma Ernst & Young, spolupořadatelem je kraj i hospodářská komora.

„V době negativních zpráv o krizi ekonomiky je pro mě i mou firmu ocenění velkým povzbuzením,“ řekl podnikatel při vyhlášení v Olomouci. Spolu s diplomem převzal z rukou hejtmana Martina Tesaříka šek na sto tisíc korun.

S podnikáním začal Libor Suchánek v roce 1991. Od roku 1993 se jeho společnost SULKO specializuje na výrobu plastových a hliníkových oken a dveří a v oboru patří mezi nejvýznamnější výrobce v republice. Nabízí ucelený systém řešení pro zákazníky v rodinných, bytových i panelových domech..

Dnes SULKO zaměstnává 317 lidí. Denní produkce více než osmi set kusů otvorových výplní směřuje z 80 procent na český trh, zbytek pak do zahraničí.

Základem úspěchu firmy je podle Libora Suchánka zejména profesionalita, specializace a několikastupňový zákaznický servis.

„Své podnikání vnímám jako službu regionu, v němž žiji. Motivací je pro mě zejména zapojení rodiny do firmy. Byl bych rád, kdyby moje děti podnik převzaly a navázaly na to, co jsem vybudoval. Zatím se zdá, že se mi přání splní,“ řekl Libor Suchánek.

Teď ho čeká účast na slavnostním večeru na pražském Žofíně, kde bude vyhlášen nejlepší Podnikatel roku v České republice. Vítěz převezme cenu z rukou předsedy vlády a pojede reprezentovat české podnikatele na mezinárodní finále do Monte Carla.

Celá soutěž vznikla v roce 1986 v USA a ve všech zemích má stejná kritéria. Přihlásit se může každý podnikatel, který je alespoň z jedné čtvrtiny majitelem firmy existující nejméně dva roky. Loňským vítězem soutěže v Olomouckém kraji byl Zdeněk Černý z uničovské firmy BIOMAC.