Policie vyšetřuje nejen čtyřicetiletou předsedkyni bytového spolku, ale i sedmdesátiletého důchodce, který případ zveřejnil v regionálním týdeníku a televizi Nova. Žena na něj totiž podala trestní oznámení pro pomluvu. „Médiím prý poskytnul zkreslené a nepravdivé údaje o trestné činnosti,“ uvedl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň. „Policisté nyní zjišťují, zda se žena trestného činu zpronevěry skutečně dopustila,“ doplnil Svatoň. Velmi podobný trestný čin policisté vyšetřují od září v Hanušovicích. Sedmdesátiletý důchodce se v tomto případě staral o opravy bytového domu a od nájemníků vybral peníze na opravu. Ovšem čtyřicet tisíc korun záhadně zmizelo. Nájemníci nyní podezřívají správce, že je použil pro svou potřebu.
Zpronevěry nevyšetřují policisté na Šumpersku příliš často. Pokud se však objeví, jsou škody poměrně velké, zejména pokud se jedná o neodvedené tržby.

Kuriozní případ zpronevěry se stal před několika měsíci, kdy zaměstnankyně herny ohlásila policistům loupežné přepadení. To také do protokolu dramaticky vylíčila, jenže zapomněla na to, že v centru města, kde podnik sídlí, funguje kamerový systém městské policie.

Právě záznam z pouličních kamer přinesl do přesvědčivé výpovědi mladé barmanky trhliny. Policistům pak netrvalo dlouho a zjistili, že peníze z herny neodnesli lupiči. Žena totiž finančně vypomohla svým známým a vymyšlenou loupeží chtěla zamaskovat manko.