Využily toho desítky dětí, které s sebou v sobotu 2. listopadu do kina RETRO přivedly i rodiče. Těm pořadatelé nabídli dobroty i klientské výrobky ze šumperského Centra sociálních služeb a možnost děti dovybavit na výměnném miniswapíku.

Společně se pak opět sešli na živém vyprávění Martina Haka, a to zcela netradičně v prostoru za oponou. Usazeni na polštářích se malí i velcí nechali vtáhnout do vyprávění o Grónsku a jednom velrybím doupěti v něm.

„Již počtvrté jsme využili nabídky kina Aero na zapojení. Dětem i jejich rodičům jsme díky tomu mohli promítnout tak trošku jiné filmy,“ uvedla k programu festivalu vedoucí kina Věra Smrčková.

„Na rozdíl od loňského ročníku nemá tento festival žádné jednotné téma, motivovali jsme ho proto halloweenem a pokračujeme i ve formách ekologického třídění. To loni do kina přineslo úspěšnou knihobudku a letos přebytky z dětského pokoje,“ uzavřela Smrčková.

„Každý rok chodíme, vždycky si něco pěkného vyrobíme i odneseme,“ zhodnotila programovou nabídku maminka předškolačky, která se pokoušela o vlastní animovaný film.

„Babička tuto práci vždycky chtěla dělat. Třeba se v ní Barborka najde a přání se prostřednictvím vnučky splní,“ dodala poté, co dceřinu prvotinu s pracovním názvem Narozeniny shlédla.