Osm teenagerů, které v nočních podnicích vyhmátli policisté, skončilo na policejní služebně v Jeseníku. Dechová zkouška totiž u nich byla pozitivní. Pro hříšníky si museli přijet rodiče, policisté je o zadržení dítěte informovali telefonem.

„Vzhledem k tomu, že bylo po půlnoci, atmosféra mezi rodiči a jejich výrostky byla velmi napjatá a ve většině případů to mělo dohru doma. Před námi se ale rodiče drželi a žádná facka nepadla. Dívky se většinou rozbrečely, naopak kluci si hráli na tvrďáky. Někteří rodiče byli velmi překvapeni, kde jsme jejich děti našli, doma děti tvrdily, že budou jinde,“ řekl mluvčí Policie v Jeseníku Jiří Černěnko.

Rodiče si své děti vyzvednout museli osobně, podle Jiřího Černěnka je to již součást trestu. „Přítomná byla také sociální pracovnice z odboru péče o rodinu radnice v Jeseníku. Pokud by rodiče odmítli pro dítě přijet, patrně by se podle ní jednalo o nezájem o dítě,“ dodal Černěnko.

Do akce se na Jesenicku zapojily dvě desítky policistů. Večer muži v uniformách prošli třináct nočních podniků. Zkontrolovali dvaatřicet mladých lidí, kterým ještě nebylo osmnáct let, osm z nich bylo pod vlivem alkoholu.

Podobné akce se konají také na Šumpersku. Rekordmankou se při jednou zátahu stala neplnoletá dívka na diskotéce v Zábřehu, u které dechová zkouška ukázala přes promili alkoholu.

„Kolem promile je velmi vysoká hodnota, pokud se jedná o mladého člověka, který na konzumaci alkoholu není zvyklý. Následky mohou být i v podobě otravy,“ sdělil mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Rodiče přistižených nezletilců šumperští policisté někdy kontaktují již z restaurace či diskotéky.