Marcele Hlouškové 20. května k významným úspěchům popřál šumperský starosta Zdeněk Brož.

Bronzovou medaili si Marcela Hloušková přivezla spolu s dalšími dvěma kolegyněmi z Turnova a Jablonce za umístění v závodu štafet. Výborných výsledků dosáhla tato členka českého reprezentačního týmu i v dalších dvou biatlonech.

„První závod se jel jako sprint na sedm a půl kilometru se dvěma střeleckými položkami, ve druhém případě pak šlo o stíhací závod na deset kilometrů se čtyřmi střeleckými položkami. Střílelo se vždy ve stoje z malorážní pistole, jednoruč a obouruč,“ přiblížila šampionát Marcela Hloušková. Dodala, že se sice na významný závod snažila připravit, ale ostatní sportovci z české výpravy trénovali mnohem víc.

„Překvapilo mě, že na závodech statovala řada sportovců, kteří se sportu věnují profesionálně a jen formálně fungují pod hlavičkou policie. Zúčastnila se například Valentina Ševčenková, bronzová medailistka z mistrovství světa v Liberci, nebo účastnice Světového poháru v běžeckém lyžování z Ruska i Bulharska. Naši výpravu ale tvořili policisté, kteří jsou aktivní ve službě a sportu se věnují ve volném čase,“ vysvětlila Hloušková.

Lyžování se policistka věnuje již řadu let, sportovní úspěchy si již připsala na konto jako studentka sportovního gymnázia ve Vimperku, kde trénovala i s Kateřinou Neumanovou. Po gymnáziu následovalo studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu a pak na několik let práce ve školství.

„Na Šumpersko jsme se provdala. Sedm let jsem pracovala jako ředitelka základní školy v Bušíně, pak jsem se rozhodla ze školství odejít. K policii jsem nastoupila v roce 2007 a jsem zatím spokojená, i když je někdy složité sladit práci a rodinu,“ prozradila o sobě Marcela Hloušková.

Jako policistka pracuje na šumperském obvodním oddělení a jejím rajónem je nyní Temenice.