Incident se odehrál v ulici 8. května. Starší muž mířil z restaurace domů, a jak později vypověděl, všiml si, že jej sleduje skupina lidí. Proto se z obav uchýlil na zahrádku u rodinného domku. Tam jej ale dva muži dostihli, surově zmlátili a okradli.

„Muž utrpěl zranění hlavy, několik tržných ran, pohmožděniny, odřeniny a otoky v obličejové části. Jednalo se o velmi brutální útok. Podobný na Šumpersku v poslední době nemá obdoby,“ řekl ředitel šumperské policie Josef Drábek. Zkrvaveného důchodce, který byl v bezvědomí, našla kolemjdoucí žena. Ihned přivolala pomoc. Zraněný muž se nechal v nemocnici ošetřit, záhy si ale vyžádal propuštění domů na revers. Policistům nijak práci neusnadnilo, že muž si toho příliš nepamatoval. Vypověděl, že jej přepadli čtyři lidé, ale ve skutečnosti byli pachatelé pouze dva.

Velkou roli v případu ovšem sehrál alkohol, který v sobě měli všichni tři aktéři incidentu. „Důchodce muže provokoval nevhodnými poznámkami. Ti pak neudrželi nervy na uzdě a zaútočili. Až když muž ležel na zemi, jednoho z pachatelů napadlo, že by nemuseli odejít s prázdnou, a tak jej ještě okradli,“ dodal Drábek. Muži sebrali takřka vše, co měl u sebe, včetně mobilního telefonu, detektoru na hledání elektrického vedení a dalších drobností.. Nyní oba pachatele ve věku kolem třiceti let čeká obvinění z ublížení na zdraví, jednoho z nich navíc z krádeže.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ŠUMPERSKA A JESENICKA

Moje Šumpersko a JesenickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika