vedla centrem Šumperku, zahrnovala historické uličky ale také parky. Účastníci zdolávali tři kola v celkové délce deset kilometrů. Pro návštěvníky byl připraven doprovodný program na náměstí Míru, kde byl start i cíl.

Do akce, která byla určena pro širokou veřejnost, se zapojili i dříve narození, nejstaršímu běžci bylo přes sedmdesát let. Šedesátku překročili také například manželé Medlíkovi, kteří do cíle doběhli společně.

„Bylo to náročnější, protože jsme zvyklí běhat v přírodě a přece jen po dlažbě to není pro nás optimální. Ale pořadatele musíme opravdu pochválit, trať byla vymyšlená velmi dobře a organizace závodu je skvělá. A hlavně nás ušetřili strmého stoupání Lužickosrbskou ulicí,“ řekl Ctirad Medlík.

Absolutním vítězem se stal pětadvacetiletý Marek Minář, který trať zaběhl s časem jen málo přesahujícím dvaatřicet minut.

O registrace do hlavního závodu, nad kterým měla patronát radnice, byl velký zájem s předstihem. Lidé se mohli hlásit od začátku února a tři stovky startovních čísel byly záhy rezervované. Pořadatelé pak navýšili kapacitu závodu o dalších padesát míst a i ta byla brzy rozebraná. (hak)

Slavnosti města Šumperka 1. června 2019.
VIDEO: Šumperské slavnosti připomněly historii