Desítky stánků s hračkami a sladkostmi byly od rána v obležení dětí. Dospělí zase zkoušeli chuť pěnivého moku. Výběr byl pestrý. Své pípy tu roztočilo dvanáct pivovarů. O dobrou pohodu se staraly i hudebníci. Romská kapela Tere Čhave rozproudila svými písněmi krev posluchačů natolik, že se pustili do tance. Exotikou dýchli Los Indios z Latinské Ameriky. Třešinkou na dortu bylo vystoupení temperamentem omračující Jarmily Šulákové spolu s rockovým Fleretem.Na své si při soutěžích přišli i odvážlivci. Do stavění věže z pivních přepravek se pouštěli muži i ženy. Všichni ale netrpělivě čekali, kolik borců se utká v pití piva na čas. Tak malou účast jako při jubilejním desátém ročníku však v Jeseníku nepamatují.

„Bohužel, přihlásili se nám jen tři páni a dvě dámy. Nejsou tady Poláci a chybí nám i naši stálí klienti,“ pokrčil rameny porotce Vítězslav Macek.
Fiasko se nekonalo. Na poslední chvíli se přihlásila dvojice mužů a žen. Favoriti však byli dopředu jasní. Pavla Kučeru z Jeseníku s jeho časem 5,18 vteřiny, za něž zvládl vypít tuplák piva, nikdo další nepřekonal.

„Jsem nemocný, myslel jsem, že nemám formu, a nakonec jsem se zlepšil o celou sekundu,“ chlubil se ostřílený borec. Na nejlepší zaznamenaný čas 3,71, který zvládl pijan z Boskovic, však ještě dlouho mít nebude. Mezi ženami si zuby na prvenství brousila vítězka minulých dvou ročníků Michaela Záworová z Vlčic, které by její splávek mohl závidět leckterý muž. Půllitr piva vypila za 5,18 vteřiny. Jen těžko se dá věřit, že pivo vůbec nemá v oblibě. „Naposledy jsem pila pivo loni tady na soutěži,“ řekla s úsměvem žena. „Já piju vodu se šťávou a čaj. Trénink mám na mléku,“ řekla vítězka.

„To je pravda. Než přijde ze stáje, vypije ho klidně i pět litrů,“ práskl na ni její přítel. Michaela přislíbila, že za rok přijede opět. „Přece toho nenechám,“ dodala Michaela Záworová.