Dvouhektarový pozemek, který město nakoupí, se nachází naproti areálu Separex a přiléhá k Leštinské ulici. Samosprávě jej nabídl soukromý majitel z Postřelmova. Radnice za každý metr čtvereční parcely zaplatí čtyři sta korun, celkem přes sedm a půl milionu.

„Pozemek odděluje komunikaci směrem na Leštinu od rozsáhlých pozemků ve vlastnictví města. Ze strategického hlediska je dobré vlastnit celý areál průmyslové zóny,“ odůvodnil smysl nákupu starosta Zábřehu František John.

„Pokud by někdo jiný předběhl město Zábřeh a chtěl vybudovat závod jen na této parcele, mohl by nám zabránit lepšímu využití celé průmyslové zóny,“ dodal.

Zastupitelé rovněž schválili prodej 2450 metrů čtverečných městských pozemků v ulici na Křtaltě naproti slévárně. Zájem o ně projevila společnost Cereabar. Ta v objektu poblíž vyrábí ovesné, zeleninové nebo s tvarohové tyčinky. Za každý metr čtvereční firma zaplatí šest set korun plus DPH.

„Firma zde plánuje rozšířit výrobu a zaměstnat tak dalších patnáct až dvacet pracovníků,“ řekl starosta John.

Průmyslová zóna Sadová II se nachází v prostoru mezi slévárnou, firmou Ekozis a PAS. Devítinásobně větší průmyslová zóna Leštinská II se rozkládá podél obchvatu Zábřehu a silnice na Leštinu. Zasahuje až k plánované dálnici.