Vlaky nepojedou mezi Šumperkem a Libinou od pondělí 16. září od sedmi hodin ráno až do pátku 20. září do 16.20 hodin. Důvodem výluky jsou práce na opravách kolejí na trati i ve stanicích, oprava železničního přejezdu a kácení stromů podél trati.

Všechny vlaky budou v uvedenou dobu nahrazeny autobusy mezi Šumperkem a Libinou a naopak. Od úterý 17. do pátku 20. září budou muset cestující osobního vlaku 3628 ze Šumperka (odjezd 7.53 hod.) do Olomouce (příjezd 9.16 hod.) muset navíc mimořádně přestupovat v Uničově do jiné soupravy.

Náhradní autobusy zastavují v Šumperku a Libině před nádražími, v Novém Malíně na zastávce u kostela a v Hrabišíně na hlavní silnici poblíž vlakové zastávky.

České dráhy upozorňují, že po dobu výluky nebude možné v tomto úseku zajistit přepravu invalidů na vozíčku. Služba rozšířené přepravy zavazadel, především jízdních kol, bude zajištěna v zavazadlovém prostoru náhradních autobusů, přičemž platí, že přeprava kočárků má přednost.

Pro službu úschova během přepravy České dráhy objednají nákladní automobil pro přepravu malých zásilek. O překládku z vlaku do nákladního auta a zpět se v tomto případě postará vlaková četa.