Miloš Zeman třídenní návštěvu kraje zahájí ve středu 13. května v Olomouci, kde se setká s vedením krajského úřadu, řediteli příspěvkových organizací a poobědvá s poslanci a senátory zvolenými za Olomoucký kraj.
„Po obědě prezident spolu s hejtmanem navštíví strojírenskou firmu v Lutíně a cestou do Jeseníku se zastaví také v Hanušovicích. Zde se v areálu místního pivovaru setká i s občany města," uvedla mluvčí Olomouckého kraje Kamila Navrátilová.

Následující den je v plánu návštěva Střední školy gastronomie a farmářství v Jeseníku, kde prezident pohovoří s vedením samosprávy i s občany. Miloš Zeman při návštěvě Jesenicka zamíří rovněž do Jesenické nemocnice a Zlatých Hor.

Pracovníci Hradu byli k vidění ve středu kolem poledne v restauraci Opera, příští týden možná Operu navštíví prezident Miloš Zeman.„Poslední den svého pobytu zavítá prezidentská návštěva do Velkých Losin, konkrétně do zdejších termálních lázní," sdělila Kamila Navrátilová. Třídenní oficiální návštěvu Olomouckého kraje ukončí Miloš Zeman v pátek v Šumperku. Město již ve středu 6. května navštívili zaměstnanci hradu. Ti již několik dní projížděli celou trasu a ladili detaily. V Šumperku se setkání prezidenta s občany bude odbývat kolem poledne u divadla, s představiteli města se prezident setká v restauraci Opera. Časový harmonogram ale bude ještě před začátkem návštěvy upřesněn.

Jako při každé při každé prezidentské cestě, již nyní hostitelé připravují pro hlavu státu dary a ani ze Šumperku neodjede Miloš Zeman s prázdnou. „Zřejmě připravíme dar v podobě originálních regionálních produktů," nastínila mluvčí šumperské radnice Olga Hajduková.

V Olomouckém kraji pobýval prezident Zeman již loni, jeho návštěva ale směřovala na Olomoucko a jih kraje. Na Šumpersku tehdy navštívil pouze mohelnický podnik Siemens.