S napouštěním bazénů začali zaměstnanci společnosti Šumperské sportovní areály již minulý týden, kdy ovšem teploty spíše připomínaly podzim.

„Minulý pátek byla teplota vody 15 stupňů, v sobotu to již bylo o dva stupně více a v pondělí jsme již na dvaceti stupních. I to je zatím teplota pro odvážlivce, ale meteorologové slibují slunečné počasí, takže se voda brzy prohřeje,“ řekl Milan Jurčíček ze společnosti Šumperské sportovní areály.

Výše vstupného zůstane zachována jako loni, pro dospělé je cena 50 korun, děti a důchodci zaplatí o desetikorunu méně. Bezpečnější letos bude provoz tobogánu, který na koupališti již několik let patří k populárním atrakcím.

„Provoz v horní části tobogánu, kde dříve dohlížel plavčík, bude řízen semaforem. Plavčík bude mít stanoviště u dojezdu. Kromě větší bezpečnosti návštěvníků si slibujeme také snížení provozních nákladů, protože pokud bude na tobogánu prázdno, signalizační zařízení automaticky vypne přívod vody,“ vysvětlil Jurčíček.

Kromě Bratrušovského koupaliště mohou lidé nadále využívat i krytý bazén Na Benátkách, pro slunění je zde k dispozici terasa.

Otevření v nadcházejících teplých dnech naopak neplánuje koupaliště v Rudě nad Moravou, důvodem je finišující rekonstrukce areálu. První návštěvníky by koupaliště mělo přivítat na konci června.

„Jednalo se o výměnu vany bazénu i především obměnu dlažby, jejíž špatný stav byl v minulých letech příčinou několika úrazů. Celá rekonstrukce vyjde na 3,5 milionu korun, převážnou část této částky tvoří dotace. Kdyby nebylo deštivého počasí v květnu, stavební práce by byly téměř hotové, takto doufáme, že se vše podaří dohnat do začátku prázdnin,“ řekl starosta Rudy nad Moravou Oldřich Tanert.

Již druhé léto zůstává zavřené venkovní koupaliště v Zábřehu, důvodem je oprava přilehlého krytého bazénu.