Nepřijely s prázdnou. Kateřina jako prezidentka nadačního fondu Bohemia přivezla seniorům dárky. Šestatřicet krabic ukrývalo šampóny, sprchové gely, mýdla a tělová mléka.

Iniciátorkou akce se stala Veronika Pompeová. Rodačka z Jeseníku chtěla ještě dříve, než spolu s dalšími kráskami odevzdá v březnu korunku pro úřadující královnu krásy, udělat něco užitečného pro svůj region.

„Oslovila mě Veronika, jestli nemám možnost nějak pomoci,“ vysvětlila Kateřina, proč se rozhodla pomoci jesenickým seniorům. Její nadační fond Bohemia se totiž zaměřuje na tělesně postižené, domovy důchodců, sociální ústavy a dětské domovy.

Důchodci z jesenického penzionu byli z Miss Kateřiny Sokolové a Vicemiss Veroniky Pompeové nadšení

Proto se krásky po dohodě s manažerkou fondu Ditou Cikánkovou rozhodly udělat radost starým lidem. „Pokaždé, když se vrátím domů, jedu za babičkou a za dědou. Babička mi udělá kafíčko a nakrmí mě,“ vyznala se Veronika před babičkami z penzionu.

Ty si setkání se „svou Verunkou“ nenechaly ujít. „Verunce jsme fandily. Vždyť je naše. Jsem ráda, že si děvčata na nás vzpomněla i v těch našich horách. Každého jednou čeká stáří,“ řekla Hilda Lodňanová. „Jsem z děvčat nadšená. Líbí se mi. Jsou moc milá,“ přidala se Hilda Venosová.

Senioři byly z dívek, které jsou ve věku jejich vnuček, nadšené. Obě byly přirozené a odpovídaly na vše, co babičky zajímalo. Právě z rozhovoru měly snad babičky větší radost než ze samotných dárků. I když v době, kdy se vše zdražuje, jim přišly hygienické potřeby vhod.

„Návštěva dívek byla určitě vítaným zpestřením. A dárky jsou přínosem pro seniory, kteří mají hluboko do kapsy. Obecně na ně zdražování dost působí,“ sdělil ředitel penzionu Jan Rotter.