„Radost z nečekané dárkové akce měli nejen pacienti, kterých v době naší návštěvy bylo na dětském oddělení osm. Potěšený byl také personál. Hlavní cíl se nám podařilo splnit, když děti na na chvíli zapomněly, že jsou nemocné a nemohou domů,“ vysvětlil vedoucí oddílu Mladých hasičů Jiří Kvapil.

Návštěva v nemocnici se původně domlouvala na 26. prosince, ten den ale na lůžkovém oddělení žádné dítě hospitalizované nebylo. Setkání se pak podařilo uskutečnit o tři dny později.

„Rozhodli jsme se, že tato akce nebyla poslední a chtěli bychom v ní pokračovat nejen v době vánoc. Zároveň děkujeme městu Šumperk, mladým hasičům i jejich rodičům a dalším lidem, kteří hračky přinesli na zbrojnici,“ dodal Jiří Kvapil.

Oddíl mladých hasičů u SDH Šumperk - Temenice byl založen v roce 2005, od té doby ho vedou manželé Jiří a Zdeňka Kvapilovi. Zpočátku působilo v tomto oddílu pouze deset členů, nyní je jich aktivních osmadvacet. Nicméně o nové členy je stále zájem. V tomto zimním období se oddíl schází každé pondělí od 16 do 18:00 hodin v tělocvičně Základní školy Sluneční. Od jara se tréninky konají v areálu baseballového hřiště.