Iniciativa DĚTI DĚTEM je skupina dobrovolníků, která se snaží pomáhat hendikepovaným dětem. Zastřešuje sportovní, kulturní a společenské akce pro mládež. Z nich se formou vstupného, startovného a finančních darů vybírají peníze na podporu zdravotně indisponovaných jedinců.

Jedním takovým je Elenka Vojtková z Olomouce. Narodila se zdravá, avšak od pěti měsíců života trpí Westovým syndromem a epileptickými záchvaty.

„První akci zorganizovali na začátku června fotbalisté Jeseníku, tehdy mladší a starší žáci tamního klubu vybrali 10 tisíc korun, které předali rodičům Elenky,“ řekl zakladatel iniciativy Rostislav Vaněk.

„Následně v Jindřichově proběhly dva fotbalové turnaje přípravek. Zúčastnilo se jich více než 300 hráčů,“ pokračoval. Zájem o akci byl ještě větší než v předchozích letech. „Stále větší oblíbenost turnaje nás těší. Ale důležitější je fakt, že děti pomáhají někomu postiženému,“ těšilo ho. Akcím bývá přítomna i samotná Elenka.

Vizualizace budoucí podoby bazénu v Šumperku
Rekonstrukce bazénu by mohla začít v půli prázdnin

Koncert pro Elenku

Dobrovolníci na konci minulého měsíce uspořádali také dětský den, do kasičky přinesl úctyhodných 24 tisíc korun, k tomu 200 amerických dolarů.

Na programu jsou ještě další události s cílem podpořit Elenku Vojtkovou. Konkrétně 28. července přijede do Jindřichova pět hudebních formací zahrát na ELENKA FEST, a to bez nároku na odměnu. V sobotu 18. srpna pak bude v Jeseníku k vidění Malysa Cup, jenž má za úkol pomocí různých stanovišť návštěvníkům ukázat, jak sportují postižení.

Účastníci zmíněných akcí pro holčičku do dnešního dne vybrali již 94 tisíc korun.

Nové wellness na jesenickém koupališti, snímky před uvedením do zkušebního provozu.
Wellness na jesenickém koupališti otevře už za pár dní. Podívejte se, co nabízí