Iniciativa DĚTI DĚTEM je skupina dobrovolníků, která se snaží pomáhat hendikepovaným dětem. Zastřešuje sportovní, kulturní a společenské akce pro mládež. Z nich se formou vstupného, startovného a finančních darů vybírají peníze na podporu zdravotně indisponovaných jedinců.

Jedním takovým je Elenka Vojtková z Olomouce. Narodila se zdravá, avšak od pěti měsíců života trpí Westovým syndromem a epileptickými záchvaty.

„První akci zorganizovali na začátku června fotbalisté Jeseníku, tehdy mladší a starší žáci tamního klubu vybrali 10 tisíc korun, které předali rodičům Elenky,“ řekl zakladatel iniciativy Rostislav Vaněk.

„Následně v Jindřichově proběhly dva fotbalové turnaje přípravek. Zúčastnilo se jich více než 300 hráčů,“ pokračoval. Zájem o akci byl ještě větší než v předchozích letech. „Stále větší oblíbenost turnaje nás těší. Ale důležitější je fakt, že děti pomáhají někomu postiženému,“ těšilo ho. Akcím bývá přítomna i samotná Elenka.

Koncert pro Elenku

Dobrovolníci na konci minulého měsíce uspořádali také dětský den, do kasičky přinesl úctyhodných 24 tisíc korun, k tomu 200 amerických dolarů.

Na programu jsou ještě další události s cílem podpořit Elenku Vojtkovou. Konkrétně 28. července přijede do Jindřichova pět hudebních formací zahrát na ELENKA FEST, a to bez nároku na odměnu. V sobotu 18. srpna pak bude v Jeseníku k vidění Malysa Cup, jenž má za úkol pomocí různých stanovišť návštěvníkům ukázat, jak sportují postižení.

Účastníci zmíněných akcí pro holčičku do dnešního dne vybrali již 94 tisíc korun.