Kvůli nešťastnému nedorozumění se totiž pár hodin po nehodě na web Šumperského deníku dostala zpráva z policejního zdroje o tom, že zranění nepřežil.

Jenže Jiří Poles vzápětí do redakce Deníku zatelefonoval z nemocnice a ohlásil: „Je to omyl, já žiju!“

Omluvu Jiří Poles přijal a zároveň vznikl rozhovor s motorkářem, který byl, byť na chvilku, prohlášen za mrtvého.

„Nehodu si pamatuji, ale pak už nic, probral jsem se až v nemocnici po operaci. Jel jsem do Zábřehu přibližně kolem sedmdesáti, ale na silnici u obchvatu na Postřelmov byl štěrk, prý tam předtím pracovali dělníci. Nikde žádná značka. Kdyby tam byla, určitě bych si dal velký pozor, protože vím, co motorka na štěrku udělá,“ vzpomíná na nehodu Jiří Poles, kterého zná řadu lidí jako šumperského hokejistu.

Havárie vypadala opravdu hrozivě, motorka totiž na výjezdu ze zábřežského obchvatu vyjela mimo silnici a čelně narazila do betonové propusti.
„Už chodím, ale čeká mě ještě dlouhá rehabilitace. Hlavní pro mě ale je, že nebudu mít žádné následky. Letošní hokejovou sezónu sice nestihnu, ale příští určitě,“ dodal Poles.

Na motorku nezanevřel, i když další si prý hned tak brzy pořizovat nebude. Hlavně prý kvůli rodičům.

„Sednout na motorku se bát nebudu, ale teď o tom nepřemýšlím,“ dodal Jiří Poles.

Mladý motorkář zemřel

Zábřeh - V šumperské nemocnici zemřel mladý motorkář, který se ve středu 12. srpna odpoledne těžce zranil poblíž Zábřeha. Havaroval v místě, kde se silnice napojuje na obchvat Postřelmova.

„Dvacetiletý řidič motocyklu Kawasaki ze Zábřežska nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal na štěrku smyk. Vyjel mimo silnici, kde v příkopu čelně narazil do betonové propusti…,“

Asi tak zněla zpráva, která se na malý moment ocitla na webu, naštěstí šlo jen o informační šum.