V něm jel David domů, do Dolních Studének jej ze Šumperka vezl spolupracovník jeho otce. Jenže padesátiletému řidiči se za volantem pravděpodobně udělalo nevolno, je těžký diabetik.

„Projížděli jsme právě takové to esíčko u Bělidla. Křičel jsem na toho pána, proč nezatáčí, jeli jsme dost rychle a stále rovně. Pak jsme prorazili svodidla a auto sjelo do náhonu Desné. Říkal jsem si, hlavně se musíme rychle dostat ven. Auto začalo rychle nabírat vodu. Rozbitým oknem jsem se dostal na střechu a snažil se řidiči pomoci ven. Ten byl ale úplně v šoku, místo aby vylezl, snažil se z auta vyndávat věci. Strašně to tam všechno syčelo, strach jsem měl,“ vzpomíná na dramatické chvíle David.

Duchapřítomnost ale neztratil. Když zjistil, že muže vlastními silami z vozu nevytáhne, třebaže se mu podařilo rozbít kamenem a pak rukou zadní sklo, rozhodl se přivolat pomoc. Auto totiž sjelo ze srázu, který je pokrytý stromy a keři, havarovaný vůz nebyl ze silnice vidět.

„Bylo těžké se odtamtud dostat, břeh je v těch místech strmý. Nakonec jsem musel po proudu trochu níž, pak už jsem se vyškrábal na silnici. Naštěstí jel cyklista, který mi půjčil mobil, a tak jsem zavolal linku 112. Jenže tohle číslo má dispečink v Olomouci, takže jsem jim musel asi na čtyřikrát vysvětlovat, kam mají přijet,“ vybavuje si David.

Záhy po záchranářích přijeli také hasiči a policie, nakonec odtahová služba, která trosky škodovky vytáhla pomocí jeřábu. Řidič vozu nehodu odnesl dvoutýdenním pobytem v nemocnici.

Jak prý Tempírovým lékaři tvrdili, muž byl v těžkém šoku. David mu zachránil život. Matka Blanka Tempírová je na syna pyšná. Raději ani nedomýšlí, jak by vše dopadlo, kdyby chlapec při nehodě ztratil vědomí. „Auto bylo plné vody, pravděpodobně by se oba utopili. Takhle to David odnesl jen oděrkami rukou, jak rozbíjel sklo. Jsem ráda, že se zachoval tak statečně a neztratil v těžké situaci hlavu,“ řekla Blanka Tempírová.