Funkce se po Ladislavu Kavříkovi, který musel poté, co jej soud uznal vinným za to, že zneužil pravomoc veřejného činitele, ujal Zdeněk Jirásko (ODS).

Nový starosta nepovažuje svůj nástup do funkce v polovině volebního období za handicap. „Budu pokračovat ve volebním programu ODS, z něhož polovina úkolů už je rozpracována - zejména největší investice - rekonstrukce bazénu,“ řekl Jirásko několik minut po svém úterním zvolení.

Zdůraznil, že jako hlavní úkol ho ale čeká zajištění dodávky tepla pro Mohelnici poté, co firma Siemens Elektromotory vypověděla odběr tepla, a bude třeba řešit jeho výrobu jiným způsobem.

Při volbě dostal Jirásko hlasy všech dvaceti zastupitelů, kteří byli zasedání přítomni. Zvedla pro něj ruku i opozice, která léta bojovala s jeho předchůdcem Ladislavem Kavříkem a svým trestním oznámením stála na počátku Kavříkova odsouzení. Kvůli němu musel z funkce odejít.

Jak si Jirásko vysvětluje hlasy opozice? „Myslím, že mě dobře znají, působím bezúhonným dojmem a mám dobré výsledky ve firmě, která zaměstnává dva tisíce lidí. Jsem vidět také u jiných aktivit. Například pořádám cyklistické závody,“ uvedl nový starosta Mohelnice. O jeho oblibě svědčí i to, že ve volbách získal největší počet hlasů.

Jirásko se hned po své volbě ujal řízení zasedání, tedy v první řadě doplnění rady města. Novou radní se stala Vlasta Steindlová (ODS).

„Se Zdeňkem Jirásko v čele mělo jednání úplně jinou a příznivější atmosféru. Neironizoval nás a nepřehlížel jako jeho předchůdce,“ pochvalovala si opoziční zastupitelka Martina Jeřábková (NEZÁVISLÍ).

„Jirásko je výrazná osobnost, ale mluvil o tom, že je zvyklý pracovat v týmu. A tak mi v jeho úvodním projevu chyběla nabídka spolupráce i s druhou stranou stolu. Projevil se jako výrazně stranický starosta.“ řekl mohelnický podnikatel Martin Vaňourek.