Šatny za půl milionu korun vybudoval tenisový oddíl v nevyužitém prostoru tribuny, jde tedy o investici do městského majetku. Na financování se podílel oddíl a sponzoři, město přidalo téměř sto tisíc korun tak, že zaplatilo elektroinstalaci a obklady.

„Zjistil jsem kolem té stavby řadu pochybení. Chyby jsou mimo jiné ve smlouvě mezi městem a oddílem, projekt postrádal vyjádření hygieny a hasičů a nebyla soutěž na dodavatele stavby," tvrdí Vaňourek. „Navíc starosta Navrátil i místostarosta Pavel Kuba jsou členy tenisového oddílu. Jsou tedy podjatí a měli se zdržet hlasování."

Starosta nad tím kroutí hlavou. „Myslím, že od 8. srpna, kdy ve funkci starosty skončil jeho stranický kolega Aleš Miketa, hledal pan Vaňourek důvod pro vystoupení z koalice. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde," říká starosta Navrátil a pokračuje: „Jen blázen by nepřijal takovou investici do svého majetku. Na práce, které radnice platila, jsme soutěž udělali. Stavební úřad jako orgán státní správy vše prověřil a stavbu minulý týden zkolaudoval."

Martin Vaňourek se obrátil na ministerstvo vnitra s dotazem, zda jako zastupitel má právo na vyjádření v městském zpravodaji. Pokud odpověď bude kladná, podá návrh na odvolání starosty a také radního Igora Machálka (TOP 09), který je členem redakční rady zpravodaje.

Po volbách v roce 2010 podepsalo dohodu o spolupráci deset zvolených zastupitelů Mohelnice. Pro nejtěsnější většinu jich přitom musí být při hlasování alespoň jedenáct. Při volbě starosty a rady ale tehdy koalici podpořili i oba komunisté.

„Vystoupením Martina Vaňourka se nic moc nemění. I dosud jsme vždy museli hledat pro jednotlivá rozhodnutí podporu napříč politickým spektrem. Teď to bude jen o něco těžší," řekl starosta Navrátil. Velmi těžké to bude mít koalice zejména s prosazením rozpočtu. Martin Vaňourek už prohlásil, že ho nepodpoří.

Ani v sousedním Zábřehu nemá radniční koalice výraznou většinu. V jednadvacetičlenném zastupitelstvu disponuje dvanácti hlasy a uvnitř nebývá úplně jednotná, takže prosazení některých věcí bývá složité.

V Šumperku se podařilo vytvořit širokou koalici všech stran s výjimkou komunistů. Ti ale jako opozice dostali posty šéfů finančního a kontrolního výboru.