Obávali se mimo jiné zhoršení prostředí po dobu výstavby. Zájemce o pozemek Jaroslav Mikulička chce lokalitu zasíťovat a prodávat pak parcely na stavbu rodinných domů. Zastupitelé prodej v únoru stáhli z programu a právě v pondělí 29. března se měli sejít na pracovní schůzce a radit se, jak dál.

„Naše trpělivost přetekla. Poslední kapkou byl fakt, že k pozvánce na schůzku byl přiložen návrh kupní smlouvy s konkrétním, dlouhodobě prosazovaným podnikatelem. Ta protekce je do očí bijící. Pochopili jsme to jako vzkaz, že ať budeme dělat cokoliv, rozhodne si koalice po svém. Něco podobného je nehorázné,“ řekla mluvčí opozice Jana Hamplová.

Starosta Zdeněk Jirásko odstupovat rozhodně nehodlá a důvody opozice nechápe.

„Občané po schůzce s podnikatelem řekli, že proti stavbě nic nemají, pokud splní určité podmínky. Ty jsme do návrhu kupní smlouvy zapracovali. Ale je to pořád jen návrh, jedna z variant, jak s lokalitou naložit. O řešení rozhodnou zastupitelé,“ uvedl Jirásko. Připomněl, že Jaroslav Mikulička byl jediným zájemcem, kdo reagoval na zveřejnění záměru města pozemek prodat.

Opozice kritizuje Jiráska také za způsob řízení radnice, označuje ho za slabého starostu.

„Naše obavy, že není schopen nadstranicky řídit město, se bohužel naplnily. Nedokázal splnit to, proč jsme ho při volbě podpořili, totiž skončit s rozdělováním zastupitelů na dvě strany stolu,“ uvádějí ve včerejší výzvě Jana Hamplová, Jiří Hanák a Martina Jeřábková a pokračují: „Radnici napůl řídí ze zákulisí někdo jiný, protože starosta je především loajální ke své volební straně.“

Zdeněk Jirásko oponuje, že byl zvolen za ODS, a musí tedy hájit její volební program.

„Jako starosta samozřejmě v první řadě sleduji zájmy města. To je priorita, která je ale v souladu s volebním programem ODS. A nejspíš proto jsme s ním voliče v Mohelnici oslovili, jinak bychom nevyhráli volby,“ uvedl Jirásko.